Jak skonfigurować płatności na koncie Google Ads (Adwords)

Piotr Jamroz
Certyfikowany specjalista Google Ads

Niezależny, certyfikowany specjalista Google Ads z 14-letnim doświadczeniem w branży. W swoich działaniach daleki od korporacyjnych zasad, sztywnej polityki współpracy i biurokracji. Po godzinach autor poniższego bloga, w którym objaśnia najpopularniejsze, a zarazem najbardziej niejasne zagadnienia dotyczące form i charakterystyki systemu Google Ads (dawnego AdWords) – jak również tematom mu pokrewnym.

Szukasz specjalisty?
Skontaktuj się ze mną!

+48 570 167 777 piotr.jamroz@risenow.pl

Spis treści

Niezależnie od tego jaki typ kampanii Google Ads planujemy uruchomić na naszym koncie, aby móc tego dokonać, musimy najpierw skonfigurować Profil płatności. W trakcie tworzenia samego konta (lub tuż po nim) Google automatycznie przekieruje nas do miejsca, w którym musimy uzupełnić informacje rozliczeniowe.

Gdzie znaleźć Profil płatności

Jeśli wracamy do konfiguracji konta Google Ads po przerwie, lub z jakiegoś powodu nie zostaliśmy przekierowani do zakładki płatności, możemy tam przejść sami. Wystarczy po prawej strony belki nawigacyjnej odnaleźć przycisk Narzędzia, a następnie w kolumnie Konfiguracja kliknąć w Rozliczenia i płatności.

Zakładka Rozliczenia i płatności na koncie Google Ads
Rys. 1. Zakładka Rozliczenia i płatności

Uzupełnianie danych firmy

W górnej części uzupełniamy dane naszej firmy:

Uzupełnianie danych rozliczeniowy naszej firmy w Google Ads
Rys. 2. Uzupełnianie danych rozliczeniowy naszej firmy

Wybór sposobu płatności

Dalej decydujemy, czy płatności mają być automatyczne (ściągane z karty kredytowej po osiągnięciu progu wydatków), czy ręczne (przelewamy środki „z góry” i reklama działa do momentu ich wykorzystania):

Wybór sposobu płatności na koncie Google Ads
Rys. 3. Wybór sposobu płatności

Jeśli zdecydujemy się na płatności automatyczne, warunkiem koniecznym jest podanie danych zawartych na naszej karcie kredytowej:

Uzupełnianie danych karty kredytowej na koncie Google Ads
Rys. 4. Uzupełnianie danych karty kredytowej

Jeśli z kolei zdecydujemy się na płatności ręczne, mamy do wyboru wspomnianą już wcześniej kartę kredytową, debetową lub przelew środków.

Ustawianie formy płatności na koncie Google Ads
Rys. 5. Ustawianie formy płatności

Po zatwierdzeniu danych płatności kliknięciem w „Wyślij”, system pokaże nam dane dotyczące przelewu (jeśli zdecydowaliśmy się właśnie na tę płatność),

Dane do przelewu środków na konto Google Ads
Rys. 6. Dane do przelewu środków

lub od razu przekieruje do podsumowania. Wówczas otrzymamy informację o tym, że nasz profil został poprawnie skonfigurowany.

Czy ten tekst był dla Ciebie pomocny?

Jeśli tak, daj mi o tym znać udostępniając materiał lub zostawiając “serduszko” pod artykułem. Jeśli potrzebujesz informacji na inny temat związany z Google Ads – skontaktuj się ze mną w celu wspólnego omówienia Twoich wątpliwości!

Podziel się tym wpisem

Facebook
Twitter
LinkedIn

Zobacz również